Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wandalizm 2016-01-27

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robert

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 4:04 pm    Temat postu: Wandalizm 2016-01-27 Odpowiedz z cytatem

Witam
Proszę o kontakt osoby które widziały lub mają np. nagrania z kamer samochodowych dewastację zaparkowanych aut na Gromskiego w dniu 2016-01-27. Oprócz dewastacji aut wybito szyby w mieszkaniu na parterze bloku nr.3
Czas zakończyć pijackie burdy które coraz częściej mają miejsce na naszym osiedlu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 7:12 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszne rzeczy piszesz.. w innym wątku ktoś wspominał o jakiejś imprezce z krzesłami w tle, może to były te same osoby?

Na czym polegała dewastacja samochodów?
Powrót do góry
Zaczarowana08

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całą pewnością chodzi o to samo mieszkanie i uczestnikow. Blok 3 klatka 3 parter srodkowe mieszkanie. Tam proponuje szukac sprawcow.
Powrót do góry
robert

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o auta to wiem o porysowaniach karoserii w innym przypadku o wyrwaniu lusterka oraz o wybitej szybie w kolejnym pojeździe
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to fantastycznie. Ciekawe czy spółdzielnia nadal twierdzi, że nie potrzebujemy monitoringu. Słuchajcie, może to czas najwyższy żeby wznowić ten temat?
Powrót do góry
Marzena

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 6:57 pm    Temat postu: Wandalizm 2016-01-27 Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem za tym, aby "walczyć" ze spółdzielnią o monitoring! Uważam, że powinniśmy coś w tym kierunku robić.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci ludzie zostali ujęci przez policję z tego co wiem. Może tam warto zapytać? Niestety nie jestem w stanie podać szczegółów, bo to informacja z 'trzeciej' ręki.
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kamery, to jak byłem ostatnio w spółdzielni to poruszyłem ten temat. Tak jak kiedyś rozmawialiśmy, mają zainstalować jeszcze dwie kamery, jedną z nich pewnie przydałoby się skierować na wyjazd w kierunku Hiszpańskich. Kamery prawdopodobnie zostaną założone razem z zakończeniem obecnej budowy.. niestety te dwie kamery to dalej za mało.
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tempo rozwoju instalacji monitoringu i ta liczba kamer to jakaś kpina. Osiedle się trochę rozrosło, może czas zorganizować się w tej sprawie i zebrać podpisy. Płacimy czynsz co miesiąc, remontów tutaj specjalnie nie widać, bo i nie ma takiej potrzeby. Chyba należy nam się w takiej sytuacji spożytkowanie naszych własnych pieniędzy dla zapewnienia bezpieczeństwa osiedla.
Powrót do góry
biele

PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie spółdzielni też powinno zależeć na tym monitoringu. Jak będą się na osiedlu działy takie akcje, to nikt nie zechce kupić tutaj mieszkania. Chyba mają tego świadomość.
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biele napisał:
Teoretycznie spółdzielni też powinno zależeć na tym monitoringu. Jak będą się na osiedlu działy takie akcje, to nikt nie zechce kupić tutaj mieszkania. Chyba mają tego świadomość.

Tak by sugerowała logika, jednak mi samemu już kilkukrotnie w spółdzielni sugerowano, że monitoring jest do niczego nie potrzebny i to taka nasza fanaberia. Bo powinniśmy pilnować sobie sami, obserwować otoczenie bloku i dobrze żyć z sąsiadami. Ilekroć to słyszę opadają mi ręce i sam nie wiem jak to skomentować...
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ Hehe w spółdzielni w dalszym ciągu komuna - może zorganizujmy patrole obywatelskie ...

Monitoring to w dzisiejszych czasach żaden luksus, nie trzeba montować dziesiątek kamer (np w hartbexie przy kopisto jest 38 kamer - nawet w parkingu podziemnym) u nas na takie coś nie ma szans, wystarczyło by kilka kamer, 2-3 na każdy blok.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel napisał:

Tak by sugerowała logika, jednak mi samemu już kilkukrotnie w spółdzielni sugerowano, że monitoring jest do niczego nie potrzebny i to taka nasza fanaberia.

Takie właśnie jest podejście.
Jeśli chodzi o fundusz remontowy to tłumaczą to tym, że na razie nie trzeba u nas remontów, ale jak będzie taka konieczność to kasa będzie uzbiera.

Nieprzyjemne zdarzenie z tematu było pojedynczym wybrykiem z tego co wiem. Kolesie przesadnie zabawili się, wybili krzesłem okno na balkonie (swoim), później część została zatrzymana przez Policję, kogoś gonili i ostatecznie złapali. Odnośnie samochodów, to Policja dopytywała się sąsiadów czy coś słyszeli. Raczej to te same osoby, jednak nikt z mieszkańców tego nie widział i jest problem.

Co do garażów, co tu mówić o kamerach jak są miejsca, gdzie światła źle działają i długo trzeba iść przez garaż w ciemnościach..
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 7:12 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
biele

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel napisał:
Bo powinniśmy pilnować sobie sami, obserwować otoczenie bloku i dobrze żyć z sąsiadami. Ilekroć to słyszę opadają mi ręce i sam nie wiem jak to skomentować...

No ręce mi też opadły... Czyli mamy stać 24 h na dobę w oknach i "obserwować otoczenie bloku"? Czy jak "dobrze żyjemy z sąsiadami" to dzielimy się w "obserwacjach" i wychodzi mniej godzin na łba? Smile

swiety napisał:
może zorganizujmy patrole obywatelskie ...

No jest nawet trochę dużych psów na osiedlu, możemy się organizować Smile

Łukasz napisał:
Odnośnie samochodów, to Policja dopytywała się sąsiadów czy coś słyszeli. Raczej to te same osoby, jednak nikt z mieszkańców tego nie widział i jest problem.

No dokładnie, jest problem bo dopóki nikt nic nie widział i dopóki brak monitoringu, samo przeczucie co do sprawców nie wystarczy Sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: